Program 2009/2010 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nedenfor er programpunkterne for sæsonen 2009/2010 vist. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dato | Arrangement | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24/9 - 19.00 |
Sang Sangaften - Erling Lindgren - Henriette Hørlücks Skole - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1/10 - 19.00 |
Integration - Mehmet Yüksekkaya- Fagskolen - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8/10 - 19.00 | Grundtvig og Darwin- Henrik Wigh-Poulsen - Fagskolen - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22/10 - 19.00 | Kunst: Per Kirkeby - Hans Jørgen Frederiksen- Valgm.kirk. - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24/10 - 08.00 |
* Kunst: Per Kirkeby - Hans Jørgen Frederiksen - Århus - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
27/10 - 19.00 | * Opera: Kongen af Himmelby - Den Fynske Opera - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5/11 - 19.00 | De 3 Marie’r - Gudrun Hjorth Nielsen - Fagskolen - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18/11 - 19.00 | Slagtebænk Dybbøl - Tom Buk-Swienty - Friskolen - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1/12 - 19.00 | Adventsmøde - Bent A. Koch - Friskolen - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7/1 - 19.00 | * Litteraturaften - David Bugge - Valgmenighedskirken - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14/1 - 19.00 | Fortælleaften - Bent Hansen - Friskolen - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19/1 - 19.00 | Orgelimprovisation - Torben Krebs - Valgmenighedskirken - se her | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
28/1 - 19.00 | Monarkiets stilling - Jon Bloch Skipper - Friskolen - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6/2 - 08.30 | * Højskoledag - Vesterdal Efterskole - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11/2 - 19.00 | Carl Nielsen - Aase Collin og Dorte Smedegaard - Friskolen - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4/3 - 19.00 | Generalforsamling - Hanne Bramsen - Pårup Sognegård - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10/3 - 19.00 | Byplan - Erik Brandt Dam - Friskolen - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20/3 - 10.00 | * Kloster - Historiens Hus - Jørgen Thomsen - Stadsarkivet - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25/3 - 19.00 | Om Lars Løkke Rasmussen - Niels Krause-Kjær - Fagskolen - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7/4 - 19.00 | Litteraturaften - Niels Brunse - Valgmenighedskirken - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13/4 - 19.00 | Ligestilling og familieliv - Morten Albæk - Fagskolen - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24/4 - 07.30 | * Heldagstur til Vartov i København |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8/5 - 10.30 | * Vandretur til Fyns Hoved - Eigil Nikolajsen |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7/6 - 19.00 | Grundlovsmøde - Uffe Østergaard - Fagskolen |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12/6 | * Sommerudflugt 2010 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12-18/9 | * Højskoleophold på Løgumkloster Højskole 2010 - se her |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
* indikerer separat tilmelding og betaling |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||